בזמן שבארץ מחוקקים חוקים חדשים אשר פוגעים באופן ישיר במי שעבר לסיגריות אלקטרוניות במקום עישון וימנעו מאנשים נוספים להפסיק את ההרגל המגונה בעזרת אלטרנטיבה בריאה יותר, האגודה האוסטרלית להפחתת ניזקי טבק (ATHRA) יוצאת בקמפיין חדש הקורא למעשנים לעבור לאידוי.

אוסטרליה היא אחת המדינות עם ההגבלות החמורות ביותר על שימוש בסיגריות אלקטרוניות. למעשה השימוש בסיגריה אלקטרונית עם נוזלים בעלי ניקוטין אסור על פי חוק ומתאפשר אך ורק באישור רופא.

הקמפיין, העונה לשם ״Switch2Vaping״, אשר פותח ע״י האגודה להפחתת נזקי טבק, במטרה ללמד את המעשנים האוסטרלים כי ישנה אלטרנטיבה חוקית אשר יכולה לסייע להם להפסיק לעשן. ע״פ מנהל האגודה, ד״ר ג׳ו קוסטריץ׳, ״זה ברור שבאוסטרליה קשה יותר לעבור לאידוי מאשר במדינות דומות אחרות. אך עדיין ישנן דרכים חוקיות אשר זמינות למעשנים אשר מעוניינים לעבור לאידוי. הקמפיין ילמד מעשנים אשר לא יכולים או לא רוצים להפסיק לעשן לחלוטין איך לעשות את המעבר לאידוי באופן חוקי״.

יו״ר האגודה להפחתת נזקי עישון, ד״ר קולין מנדלסון, אף הוסיף כי הגיע הזמן לנסות דרכים חדשות לחינוך המעשנים האוסטרלים על היתרונות הבריאותיים והכלכליים הנובעים ממעבר לאידוי. לדבריו ״אידוי זאת השיטה הפופולארית ביותר שמסייעת למליוני מעשנים בבריטניה, ארה״ב והאיחוד האירופי להפסיק לעשן. אפשרות זאת צריכה להיות זמינה גם עבור המעשנים באוסטרליה… אם מעשנים אשר לא יכולים או לא מעוניינים להפסיק לעשן יעשו את המעבר לאידוי, אז הראיות ברורות. הם יחושו טוב יותר, יחסכו כסף ויחשפו את עצמם לנזקים קטנים בהרבה מאשר נזקי העישון״.

שתפו את המאמר

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב pinterest
Pinterest
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

השאר תגובה

×

עגלת קניות