בשנת 1964 פירסם לראשונה משרד הביאות האמרקאי מחקר אשר קושר את עישון הסיגריות למחלות לב ולסרטן. מאז ועד היום ניקוטין, החומר הממכר בסיגריות, נתפס כחומר הבעייתי בסיגריה. אך האם ניקוטין הוא באמת חומר רעיל שהורג מיליונים מדי שנה, או שהוא זוכה ליחסי הציבור הרעים רק בגלל הקשר ההדוק שלו לסיגריות?

תוכן עניינים

לאורך שנים זוכה הניקוטין ליחסי ציבור מאוד רעים. ארגוני בריאות שונים הזהירו אותנו רבות מהשפעתו של הניקוטין עם רטוריקה שנשמעה לנו מאוד הגיונית; ניקוטין הינו החומר הפעיל העיקרי בסיגריות והוא זה שגורם להתמכרות אליהן וכפי שידוע לנו סיגריות הורגות ולכן ניקוטין הוא חומר מסוכן.

יצרניות הסיגריות הגדולות אף הוסיפו לבלבול ע״י שיווק ופירסום מאסיבי של סיגריות ״לייט״, בעלות אחוזים נמוכים יותר של ניקוטין, כ"סיגריות בריאות יותר". אך היום חוקרים מובילים בתחום מספרים לנו אחרת. 

הבעיה העיקרית בניקוטין היא האופן בו אנו צורכים אותו ולא בניקוטין עצמו. על פי פרופ' פיטר חייק, מנהל היחידה לחקר תלות בטבק באוניברסיטת "המלכה מרי" בלונדון, אנשים רבים חושבים שהניקוטין עצמו הוא רעל מסוכן, אך השפעתו הבריאותית של הניקוטין, אם נצרך ללא שילוב הרעלנים האחרים המצויים בסגיריה, שווה להשפעתו של הקפאין המצוי בקפה שאנו שותים.

השפעותיו של הניקוטין על הגוף

השפעתו של הניקוטין מתחילה כ 8-20 שניות מרגע החשיפה אליו. עם ספיגתו של הניקוטין במחזור הדם הוא נקשר לקולטנים ניקוטיניים במוח וגורם לגירוי בבלוטות יוֹתֶרֶת הַכִּלְיָה אשר גורם לשחרור של אנדרנלין.

גל האנדרנלין ששוטף את הגוף גורם לשיחרור מיידי של גלוקוז ולעלייה בקצב הלב, פעילות הנשימה, ולחץ הדם. בנוסף הניקוטין גם גורם ללבלב לייצר פחות אינסולין, מה שגורם לעלייה קלה ברמת הסוכר בדם. בעקיפין, ניקוטין גורם לשחרור של דופמין באזורי ההנאה והמוטיבציה של המוח בדומה להשפעה המתרחשת כאשר אנשים לוקחים הרואין או קוקאין.

דופמין הינו כימיקל במוח המשפיע על רגשות, תנועות ותחושות של הנאה וכאב. רמות דופמין גבוהות גורמות לתחושת שביעות רצון גבוהה יותר.

דיכוי תיאבון וירידה במשקל

אחת מתופעות הלוואי של ניקוטין, במיוחד במינונים גבוהים יותר, היא דיכוי התיאבון . השינויים הפיזיולוגים אשר מתרחשים בגוף לאחר צריכת ניקוטין: שיחרור אנדרנלין, עלייה בקצב הלב ולחץ הדם, מגבירים את קצב חילוף החומרים של הגוף תוך דיכוי התיאבון.

בנוסף השפעתו של הניקוטין על מרכז ההנאה והתגמולים של המוח, גורם לחלק מהמשתמשים לצרוך ניקוטין כדי להרגיש טוב יותר במקום, למשל, לאכול משהו מתוק.

מספר מחקרים ניסו להראות את הקשר המדעי בין צריכת ניקוטין וירידה במשקל. מחקר שהתפרסם ב-2011 באתר sciencemag.org  מראה מה בדיוק קורה במוח כאשרה עישון גורם לנו להיות פחות רעבים.

מוח האדם מלא בקולטני ניקוטין, אך אלו שנמצאים באזור ההִיפּוֹתָלָמוּס, האחראי על ויסות של תפקודים חיוניים רבים ובפרט על פעולת האכילה והשתייה, הם הגורמים לדיכוי התיאבון. 

אם לדייק, החוקרים גילו כי קולטן הניקוטין α3β4, הממוקם על נוירונים בהיפותלמוס, הוא האחראי לדיכוי התיאבון כאשר הוא מופעל על ידי עישון.

תעשנו סיגריות במקום לאכול מתוקים

יצרניות הסיגריות גם הן כמובן לא פספסו את ההזדמנות והשתמשו ב ״סגולות הדיאטיות״ של הסיגריות במסעות הפירסום שלהן. בסוף שנות העשרים של המאה ה-20 חברת לאקי סטרייק יצאה לראשונה בקמפיין שפונה לנשים והציע את הסיגריות שלה כמתכון לירידה במשקל, מה שכמובן אינו היה מגובה בשום מחקר באותה תקופה.

ג'ורג 'היל, נשיא חברת הטבק האמריקאית, אף סיפר כי הוא הגיע לרעיון לקריאייטיב של מסע הפרסום במקרה לאחר שראה אישה מלאה עומדת ליד אישה רזה אשר עישנה בפינת רחוב.

הסלוגן שהוביל את הקמפיין ״Reach for a Lucky instead of sweets״ (קחי לאקי במקום מתוקים) הביא לעלייה של יותר מ- 300% במכירות של החברה ואת כעסן של יצרניות הממתקים, שיצאו באופן פומבי נגד הקמפיין, מה שהוביל את החברה בהמשך להשמיט את המתוקים מהסלוגן.

פירסומת לסיגריות "לאקי סטרייק" אשר קוראת לנשים לעשן במקום לאכול מתוקים
פירסומת לסיגריות "לאקי סטרייק" אשר קוראת לנשים לעשן במקום לאכול מתוקים

הקשר בין ניקוטין למחלת הסרטן

רוב המחקרים מצביעים על עשן הסיגריות והגזים הנפלטים בו כגורמים העיקריים לסרטן בקרב מעשנים ולא הניקוטין עצמו. עם זאת, למרות שרוב המומחים מסכימים כי ניקוטין אינו גורם ישירות לסרטן, ישנם מחקרים אשר טוענים כי ניקוטין עלול להוביל לסוג של פגיעה ב- DNA אשר מגבירה את הסיכוי לסרטן.

לא רק בטבק: ניקוטין בירקות, פירות ובצמחים אחרים

את הניקוטין אנחנו מכירים בעיקר מעלי הטבק, אך האמת היא, ניקוטין קיים, באחוזי ריכוז נמוכים הרבה יותר, בעוד מספר ירקות, פירות וצמחים נוספים ממשפחת הסולניים אשר משתמשים בו בעיקר על מנת להרחיק טורפים. משפחת הסולניים כוללת תפוחי אדמה, פלפלים חצילים, עגבניות, סלרי ועוד.

חציל הוא הפרי האכיל בעל ריכוז הניקוטין הגבוה ביותר
חציל הוא הפרי האכיל בעל ריכוז הניקוטין הגבוה ביותר

ריכוזי הניקוטין בצמחים אלו משתנה מצמח לצמח, ובעונות השנה. חציל הוא הפרי האכיל בעל ריכוז הניקוטין הגבוה ביותר, 0.1 מיקרוגרם ניקוטין על כל גרם של חציל. כמו הניקוטין המצויה בכ- 10ק"ג של חציל שוות ערך לכמות הניקוטין שיש בסיגריה אחת.

ניקוטין בסיגריות אלקטרוניות

בשנים האחרונות, ניקוטין נוזלי נתפס כתחליף פחות מסוכן לעשן סיגריות, ומשרד הבריאות הבריטי אף קבע באופן רשמי כי סיגריות אלקטרוניות מזיקות פחות מסיגריות רגילות.

נוזלי האידוי הקיימים היום נחלקים לשלוש קטגוריות עקריות: נוזלים נטולי ניקוטין לחלוטין, ניוזלי אידוי עם ניקוטין, ונוזלי אידוי ניקוטין מלח המיועדים בעיקר למעשנים שעושים את המעבר מסיגריות.

שתפו את המאמר

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב pinterest
Pinterest
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

השאר תגובה

×

עגלת קניות