פיליפ מוריס אינטרנשיונל (Philips Morris International), יצרנית הסיגריות הגדולה בעולם, עושה את השינוי הגדול ביותר בהיסטוריה של החברה ותחליף את כל הסיגריות המוסורתיות שלה במוצרים נתולי עשן.

ענקית הטבק הודיעה כי ברצונה להמיר מיליוני מעשנים למה שהם רואים כדרך טובה יותר לעשן. בחברה מסרו כי כעת היא מתעדפת תחליפים אלקטרוניים על פני סיגריות וכבר השקיעה מיליארדים בפיתוח של חלופות "פחות מזיקות, אך מספקות" עבור הצרכנים: "מאז שנת 2008 השקענו כ -4.5 מיליארד דולר, והעסקנו יותר מ- 400 מדענים, מהנדסים וטכנאים ברמה עולמית".

על פי פיליפ מוריס, כ- 5.9 מיליון מעשנים כבר עברו ל- IQOS מוצר הדגל של החברה, אליו מצטרפים עוד שלושה מוצרים נטולי עשן. בחברה ציינו כי מוצרי החברה נטולי העשן מיועדים למעשנים בגירים שמחפשים אלטרנטיבה טובה יותר מעישון, אך לא למעשנים חדשים.

IQOS מוצר הדגל החדש של פיליפ מוריס
IQOS מוצר הדגל החדש של פיליפ מוריס. מקור תמונה - פיליפ מוריס

אם זאת בחברה אין שום כוונות מידיות לעזוב את עסקי הסיגריות. לדבריו של אנדרה קלנטזופולוס, מנכ"ל פיליפ מוריס אינטרנשיונל: "אם נפסיק למכור סיגריות, מישהו אחר ימכור אותם כי אנשים קונים אותם.. לכן אני לא חושב שתיהיה כל השפעה על בריאות הציבור…" אך המנכ"ל הוסיף: "בסופו של דבר, השאיפה שלנו היא להחליף את הסיגריות בהקדם האפשרי בחלופות טובות יותר עבור אותם אנשים שמעוניינים להמשיך לעשן".

מהלך החברה לעבור למוצרים נטולי עשן בהחלט מבורך ומוכיח כי פיליפ מוריס ערה למגמה העולמית ובעיקר מרגישה את זה בכיס שלה. אל לנו לחשוב כי בעלי החברה נתקפו בפרץ של דאגה לבריאותם של המעשנים אותם שיכנעה במשך שנים ארוכות כי עישון בריא ועשתה כל שביכולה על מנת לגרום לעוד ועוד אנשים להתמכר למוצרי החברה.

שתפו את המאמר

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב pinterest
Pinterest
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

השאר תגובה

×

עגלת קניות